نکاتی کلیدی برای افزایش نظم و ارتقاء بهره وری در فعالیت های روزانه

نکاتی کلیدی برای افزایش نظم و ارتقاء بهره وری در فعالیت های روزانه

میهن مارکت

سه بخش در زندگی روزمره هستند که به بهره‌وری شما کمک خواهند کرد.

1- زمان

انسان ها در چند کاره بودن ضعیف عمل می کنند، از این رو مدیریت زمان از اهمیت بالایی برخوردار است. چک کردن ناگهانی ایمیل ها یا سیل پیام های تلگرام و کارهای اتفاقی که پیش می آید، زمان زیادی از فرد را هدر می دهد. «دنیل لویتان» نویسنده ی کتاب «ذهن منظم» این حالت را «میل اخبار» می نامد.

میل اخبار بیشتر از آنچه فکر کنید وقت تان را هدر می دهد. «گلوریا مارک» دانشمند دانشگاه کالیفرنیا در تحقیقاتش متوجه شد که بعد از هر کدام از این کارهای غیر منتظره، 26 دقیقه برای برگشتن ذهن به نظم عادی زمان لازم است. برای اجتناب از این حالت، روزتان را برنامه ریزی کنید:

-روز را با اختصاص دادن زمانی به خود شروع کنید

ایمیل ها یا پیام هایی را در رسانه های اجتماعی جواب دهید که لازم است. با پاسخ های کوتاه و سریع، وظایف دیگران را مشخص کنید. کارهای بزرگ تر را برنامه ریزی کنید. گروه هایی که جنبه ی خبری دارند را پاک کنید. از رسانه های اجتماعی برای مواقع ضروری استفاده کنید.

-از زمان هایی که در وسایل نقلیه می گذرانید برای هماهنگی کارها استفاده کنید

«دیوید لاوندا» معاون استراتژی محصول در Harmon می گوید:

از زمانی که در مسیر می گذرد برای هماهنگ کردن کارها و به روز کردن پروژه های در دست کار، استفاده می کنم. از این رو زمانی که به اداره می رسم تصویر واضحی از وضعیت پروژه ام دارم.

-25% زمان ملاقات ها را کاهش دهید

زمان زیادی برای تنظیم کنفرانس تلفنی و گفتگوهای بی فایده تلف می شود. اگر یک ربع از زمان قرار ملاقات هایی که با 5 نفر در روز دارید را کم کنید، 2250 ساعت در ماه به وقت شما اضافه می شود. همین مقدار در سال به حدود 2 ماه کاری می رسد.

-وقت استراحت معینی داشته باشید

قرارهای ملاقات را پشت سر هم نگذارید، چرا که خستگی مانع از تمرکز تان می شود. اگر زمان استراحت مشخصی داشته باشید، بهره وری و خلاقیت ذهن تان نیز بیشتر می شود. اگر می توانید 10-20 دقیقه بعد از نهار چرت بزنید.

2- محیط

- در صورت امکان در منزل کار کنید

حتما برای نوشتن سند، مقاله یا تحقیق به تمرکز حواس نیاز دارید از این رو ممکن است در اداره به دلیل وجود حواس پرتی های زیاد نتوانید آن را انجام دهید. خیلی از مدیران متوجه شدند کارمندانی که در منزل کار می کنند، کمتر مریض شده و بهره وری بیشتری دارند.

-اعلان های موبایل و کامپیوتر تان را غیر فعال کنید

به شبکه های اجتماعی اجازه ندهید که حواس شما را پرت کنند و برای چک کردن ایمیل ها زمان محدودی را اختصاص دهید تا وقت تان هدر نرود. پشیمان نخواهید شد.

3- طرز تفکر

- به جای ایمیل زدن، گفتگو کنید

تلفن را برداشته در راهرو با همکارتان صحبت کنید. اگر همکارهای شما خارج از کشور هستند با آنها چت کنید. با این کار سوء تفاهم ها از بین می رود و هر دو متوجه منظور یکدیگر می شوید.

- مسائل سخت را به بخش های کوچک تر تقسیم کنید

با این روش، سنگینی کار بر دوش تان کم شده و کمتر کارها را به تعویق خواهید انداخت. یک راهبرد عملی برای این کار، استفاده از توسعه ی نرم افزاری چابک است. این نرم افزار طوری طراحی شده که کارها را به قسمت های کوچک تر تقسیم کرده و استرس شما را نیز کم می کند.

- از لیست وظیفه برای کاهش خطای کاری استفاده کنید

زمانی که حجم کاری زیادی بر دوش شما گذاشته شده یا زمان محدودی دارید، لیست وظیفه می تواند در متمرکز ماندن شما کمک کند.


 


Similar articles

 

نکاتی کلیدی برای افزایش نظم و افزایش بهره وری در فعالیت های روزانه
سه موضوع مهم در زندگی انسان ها هستند که باعث کاهش بهره وری و پیچیدگی کارها میشوند، با رعایت این نکات از تله های زمانی در امان باشید.
📍 نکاتی که شما بايد در طول قرارگیری در سفر پیاده سازی CRM در نظر بگیرید📍
  1- قبل از خرید تست کنید  از فرصت آزمايش به صورت رايگان به مدت چند روز يا هفته استفاده کنید. برخی از شرکتهای معتبر و فعال در اين زمینه، اين گونه نسخه های آزمايشی را در اختیار شما قرار می دهند و شما می توانید در طول مرحله آزمايش و تصمیم گیری با آن ها مشورت کنید. از عملکرد کنونی سیستم سر در بیاوريد و نحوه پیاده سازی سیستم را در سازمان خود برحسب اولويت نیازمنديها متوجه شويد.   2- مشخص کردن سازمان هایی که از CRM استفاده میکنند مشخص کنید که چه سازمان هايی در سطح جهانی و محلی فعالیت تجاری مشابه با شما دارند،…
نکته مهم در استفاده از صابون برای شستشوی دست
موقع شستشوی دست صابون باید کف کند، اصلا کارکرد صابون به همین کف کردن وابسته است. قرار است کف کند و شما دست هایتان را به هم بسایید تا تمام میکروب ها و چربی هایی که روی سطح پوست تان نشسته اند پاک شوند. اگر فکر کنید یک دور گرداندن صابون برای به وجود آوردن اصطکاک و پاک کردن دست هایتان کافی است سخت در اشتباهید. یادتان باشد بعد از اینکه صابون یا مایع دستوشیی تان به خوبی کف کرد تمام سطح دست، از پشت آن گرفته تا بین انگشت ها و حتی زیر ناخن ها باید تمیز شوند. به خصوص این مورد آخر جای خیلی خوبی برای جمع شدن و خوشگذرانی…
نگاه
« به ‌كاهش كيفيت مدارس فرزندان ايران رضايت ندهيم » مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به برخي اظهارنظرهاي اخير پيرامون جذب و تأمين نيروي انساني اطلاعيه اي به شرح زير صادر كرد 🔸تقدیر وزیر آموزش و پرورش از يك خلبان به‌ پاس تکریم معلم 🔸نظري،رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش گفت:آموزش و پرورش محدودیتی برای ثبت نام دانش آموزان پروانه‌ای (EB)، ندارد 🔸معاون آموزش ابتدايي وزارت آموزش و پرورش خبرداد: پیش‌دبستانی برای عشایر و دو زبانه‌ها رایگان است 🔸تعهدات بیمه…
نگاه
صبح امروز جلسه ملاقات عمومي سيد محمد بطحايي، وزير آموزش و پرورش با دانش آموزان و فرهنگيان صورت گرفت. در اين ملاقات وزير آموزش و پرورش ضمن بررسي مشكلات فرهنگيان مراجعه كننده، دستورات لازم براي حل مشكلات آنان را صادر كرد. گزارش تصويري اين ملاقات ويژه به شرح زير است مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورشwww.medu.irhttps://t.me/joinchat/AAAAAEPIYxD7VFb7ljcjIg

Tags

نکاتی کلیدی, برای افزایش, ارتقاء بهره, فعالیت روزانه

Telergaph Archive

 

Go Back